O stránkách

Jmenuji se Zuzana Taucová a se synem jsem byla sama asi čtyři roky, asi od třetího měsíce těhotenství. Nebyly to lehké chvíle, kdo nezažil, těžko si dovede představit, jaké to je, být například tři měsíce v kuse pořád ve střehu a s miminkem, které brečí, jakmile se mu nevěnujete. Další věc jsou finance..

Ale nechci si stěžovat - všechno jde, když se chce...anebo musí. 

Jako každá maminka či tatínek, i já jsem vyhledávala informace na internetu. S nástupem facebooku pak často tam. Objevila jsem i několik skupinek pro samoživitelky, ale do jedné se - pro mě z nepochopitelného důvodu - nemohly dávat odkazy. Pochopila bych to u různých reklam, ale odkazy na užitečné věci, které mohou pomoci?

To mě vedlo k založení skupiny vlastní, a to s názvem Jsem solorodič (samoživitel/ka) - hledáme řešení.
Proč skupina na facebooku? Sama vidím, že ženy (či muži) se nejprve přicházejí  radit právě do facebookových skupin s jejich ostatními členy, pokud radu nenajdou, až pak se obrací na instituce, které samoživitelům pomáhají. Dobrou zprávou je také to, že i zástupci těchto organizací jsou také přítomni v těchto skupinách,

A proč stránky? Protože v těch skupinách sice proběhne spousta zajímavých informací, ale jak rychle se objeví, tak rychle zapadnou a to mi přijde škoda. Chci proto vybírat některé z nich - zajímavé, užitečné, platné pro hodně lidí nebo ty ne moc známé a umisťovat je na tyto stránky, kde půjdou lehčeji dohledat pod záložkami v menu.

Stránky již jednou funkční byly, nyní jsem měnila hosting a začínám znova, Články plním ve svém volném čase, tak to asi nebude na denní bázi, ale i tak budu ráda, když zde někdo nalezne něco, co mu pomůže.

Pokud i vy víte nějakou informaci, která by někomu jinému mohla ulhečit život, budu ráda za echo na email taucova zavináč gmail.com.

Podtituelm těchto stránek je ŘEŠENÍ EXISTUJE. 
Myslím si, že vždy je nějaké nalézt, u někoho lehčeji, u někoho hůře, ale jde to. Sama jsem se cítila být zpočátku obětí a chudinkou, ale pak jsem začala hledat cesty, jak vše co nejlépe zvládat a posouvat se dál. Musela jsem se naučit přiznat, že ne všechno zvládnu sama a je normální požádat o pomoc. Musela jsem se naučit neodsuzovat se jako neschopnou.

Postupně budu také oslovovat instituce, které pomáhají, abych je více přiblížila, jak jejich činnost, tak jejich akce.

A nakonec se chci omluvit otcům samoživitelům, ano, název není genderově vyvážený, ale ruku na srdce, mezi solorodiči je více žen.. laskavý samootec promine.

Žádné komentáře:

Okomentovat